نصب ویندوز ۱۰

شما با ماندن در این صفحه و خواندن مطلاب نصب ویندوز ۱۰ ، راحت ویندوز خود را نصب یا آپدیت کنید.

نصب ویندوز 10

نصب و آپدیت ویندوز

در حالی که روند بروزرسانی ویندوز ۱۰ برای اکثر کاربران ویندوز ۷ و ۸ به راحتی پیش رفته است ، اما مشکلاتی را برای دیگران ایجاد کرده است. به روزرسانی از یک نسخه ویندوز به نسخه دیگر به ندرت ایده خوبی است. فایلهایی که توسط سیستم عامل قبلی باقی مانده است ، اغلب ممکن است مشکلاتی ایجاد کنند .

به همین دلیل توصیه معمول برای نصب نسخه جدید ویندوز انجام نصب “تمیز” است. قبل از نصب ویندوز برنامه های خود را دوباره نصب کرده و اسناد خود را کپی کنید تا دوباره فعال شوید. اگرچه هنگام انجام این کار با ویندوز ۱۰ یک مشکل بزرگ وجود دارد. اول ، هرکسی که از ویندوز ۷ یا ۸ ارتقا دهد دیسک نصب ویندوز ۱۰ نخواهد داشت . این نسخه از طریق بارگیری انجام می شود. دوم ، به روزرسانی ویندوز ۱۰ کلید محصول ارائه نمی دهد . بنابراین پس از نصب تمیز راهی برای فعال کردن آن وجود ندارد. خوشبختانه راهی برای این مسئله وجود دارد.

کلید محصول Windows 10 کجاست؟

تا زمانی که واجد شرایط ارتقا رایگان ویندوز ۱۰ هستید ، پس از نصب نسخه به روز شده ، ویندوز باید به طور خودکار فعال شود. سپس یک کلید محصول برای رایانه شما تولید و توسط مایکروسافت ذخیره می شود. این کلید محصول را نمی بینید ، اما به سخت افزار رایانه شما گره خورده است.

بنابراین پس از نصب و فعال سازی نسخه ارتقا یافته ویندوز ۱۰ ، می توانید ویندوز خود را پاک کرده و سیستم عامل را از ابتدا نصب کنید. از آنجا که سخت افزار از آخرین فعال سازی تغییر نکرده است ، ویندوز ۱۰ باید دوباره با موفقیت فعال شود. قبل از اینکه تو شروع کنی! قبل از اقدام به این کار ، از اسناد موجود در درایو مورد استفاده برای ویندوز ۱۰ (معمولاً درایو C:) پشتیبان تهیه کنید.

همچنین مطمئن شوید که شماره سریال لازم برای برنامه های کاربردی را دارید که پس از آن باید دوباره نصب کنید. همچنین لازم است قبل از شروع به کار ، درایورهایی را که ممکن است برای Windows 10 نیاز داشته باشید بارگیری کنید. این برای شبکه رایانه شخصی یا آداپتور wi-fi شما بسیار مهم است ، که ممکن است پس از نصب تمیز با درایور خود ویندوز ۱۰ کار نکند.

مرحله ۱ : ارتقا به ویندوز ۱۰

نصب ویندوز 10

تا زمانی که یک نسخه جدید را نصب نکنید ، نمی توانید یک نصب پاک از ویندوز ۱۰ را انجام دهید . برای انجام این کار با رفتن به Start> Settings> Update & Security> Activation تأیید کنید که ویندوز ۱۰ فعال شده است. به سمت راست پنجره نگاه کنید و باید Activation را ببینید: Windows فعال است. اگر این مورد را نمی بینید ، نباید ادامه دهید و باید منتظر بمانید تا ویندوز ۱۰ فعال شود.

مرحله ۲ : ارتقا به ویندوز ۱۰​

آپدیت ویندوز 10

همچنین باید بدانید که از کدام نسخه از ویندوز ۱۰ استفاده می کنید تا بتوانید همان نسخه را بارگیری کنید. نسخه ویندوز ۱۰ خود را در پنجره باز شده در مرحله ۱ مشاهده خواهید کرد. Windows 10 Pro در مثال ما.

بعد ، “system” را جستجو کنید و اولین گزینه را انتخاب کنید تا ببینید آیا از نسخه ۳۲ بیتی یا ۶۴ بیتی ویندوز استفاده می کنید.

مرحله ۳: ابزار Windows Media Media Creation را بارگیری کنید.

آپدیت ویندوز 10

بارگیری ویندوز ۱۰ حدود ۲.۵ گیگابایت است و برای نصب باید در DVD خالی یا درایو فلش USB کپی کنید ، بنابراین مطمئن شوید که برای این کار چیز مناسبی دارید.

به www.microsoft.com/en-gb/software-download/windows10 بروید. و اکنون روی Download tool کلیک کنید. این فقط یک ابزار نصب کوچک را بارگیری می کند که بعداً پرونده های نصب شده Windows 10 مورد نیاز را بارگیری می کند.

مرحله ۴: ابزار Windows Media Media Creation را اجرا کنید

دانلود ویندوز 10

وقتی بارگیری تمام شد فلش USB خود را به رایانه وصل کنید یا DVD خالی را در درایو DVD رایانه وارد کنید. فایل MediaCreationTool.exe بارگیری شده را در پوشهDownloads خود پیدا کرده و برای اجرای آن دوبار کلیک کنید.

وقتی پنجره Windows 10 Setup ظاهر شد ، گزینه Create install media for another PC را انتخاب کنید و روی دکمه Next کلیک کنید.

مرحله ۵: نسخه Windows 10 خود را انتخاب کنید

دانلود ویندوز 10

در صفحه بعدی ، زبان ، نسخه و معماری (۳۲ بیتی یا ۶۴ بیتی) را برای مطابقت با نسخه فعلی ویندوز ۱۰ خود انتخاب کنید. نسخه های N را انتخاب نکنید. اینها فاقد Windows Media Player هستند. برای ادامه بر روی بعدی کلیک کنید.

مرحله ۶: یک دستگاه ذخیره سازی را انتخاب کنید و بارگیری را شروع کنید​​

کار با ویندوز 10
کار با ویندوز 10

دستگاهی را که می خواهید برای نصب ویندوز ۱۰ استفاده کنید درایو فلش USB یا یک فایل ISO برای رایت در DVD انتخاب کنید. روی Next کلیک کنید.

برای ذخیره فایلهای نصب ویندوز ۱۰ ، درایو فلش USB یا پوشه ای را در رایانه شخصی خود انتخاب کنید. روی Next کلیک کنید و بارگیری ۴ گیگابایتی آغاز می شود.
اگر یک فایل ISO ایجاد کرده اید ، اکنون باید فایل را در DVD رایت کنید تا بتوانید از آن برای راه اندازی رایانه خود استفاده کنید. در غیر این صورت می توانید با استفاده از درایو فلش USB راه اندازی کنید.

مرحله ۷: نصب ویندوز ۱۰ را شروع کنید

بعد از اینکه کامپیوتر خود را با استفاده از درایو فلش USB یا DVD ویندوز ۱۰ را راه اندازی کردید ، گزینه Install now را انتخاب کنید و سپس برای فعال کردن Windows از درخواست کلید محصول رد شوید تا زمانی که این رایانه را به ویندوز ۱۰ ارتقا داده باشید ، به کلید محصول نیازی نخواهید داشت.

مرحله ۸: نصب سفارشی را انجام دهید

در صورت درخواست ، گزینه( Custom: Install only Windows Advanced) را انتخاب کنید. با این کار همه موارد موجود در درایو ویندوز ۱۰ شما پاک می شود (معمولاً C 🙂 .بنابراین مطمئن شوید که قبل از ادامه کار از همه مواردی که می خواهید نگه دارید پشتیبان تهیه کرده اید.

مرحله ۹ : انتخاب محل نصب ویندوز

پارتیشن هارد دیسک مورد نظر جهت نصب ویندوز ۱۰ را انتخاب کنید. این باید از قبل به عنوان ویندوز ۷ ، ۸ یا ۱۰ برچسب گذاری شود . اما همچنین باید بزرگترین پارتیشن در لیست باشد. اگر مطمئن نیستید از کدام پارتیشن استفاده کنید ، قبل از ادامه کار به دنبال کمک باشید.

اگر از ادامه کار راضی هستید ، روی گزینه قالب کلیک کنید و روی کادر گفتگوی هشدار ظاهر شده روی تأیید کلیک کنید. وقتی قالب درایو کامل شد ، روی Next کلیک کنید.

مرحله ۱۰:تنظیمات را کامل کنید

اکنون نصب ویندوز ۱۰ شروع می شود. وقتی تقریباً کامل شد ، مجدداً از شما یک کلید محصول درخواست می شود . بنابراین روی گزینه “انجام این کار بعدا” در پایین صفحه کلیک کنید و بقیه تنظیمات را به پایان برسانید.

مرحله ۱۱: تأیید کنید که ویندوز ۱۰ فعال شده است

پس از نصب ویندوز ۱۰ ، مرحله ۱ را تکرار کنید تا فعال بودن آن بررسی شود .شاید لازم باشد روی دکمه فعال سازی کلیک کنید. همچنین ممکن است لازم باشد ابتدا درایورهای لازم را برای شبکه رایانه شخصی یا آداپتور Wi-Fi خود نصب کنید ، زیرا فعال سازی نیاز به دسترسی به اینترنت دارد.

نصب ویندوز ۱۰

منبع : instructables.com

سایت منتشر کنند : sabatheme.com

ارسال پاسخ